Ojibwa

Délka: 140 cm
Šířka: 27 cm
Doporučená nosnost: 50 - 105 kg
Cena Kč vč. DPH: 4200,-

Tento druh sněžnic, jak již napovídá jejich název, má svůj původ u Indiánů kmene Ojibwa ze severovýchodní Kanady. Vyznačují se protáhlým kapkovitým tvarem s ostrou zvednutou špičkou a protáhlým koncem. Samotný fakt, že se tyto sněžnice vyrábějí a používají dodnes, svědčí o tom, že se jedná o mimořádně zdařilý typ. Pro své nesporné výhody jsou sněžnice Ojibwa hojně používány turisty, milovníky přírody a lovci v Kanadě i USA a dnes, díky stále rostoucí oblibě sněžnic, také v Evropě a v jiných částech světa.

Protáhlé konce sněžnic kloužou při pohybu ve sněhu s minimálním odporem a udržují přitom sněžnici stále v přímém směru. Ostré špičky snadno prorážejí sníh, sněžnice také lehce proniká v terénu zarostlém křovinami či vysokou, ne zcela zasněženou travou. Oproti jiným typům sněžnic mají sněžnice Ojibwa velkou výhodu v tom , že jejich tvar při chůzi vedle sebe přirozeně zapadá (sněžnice, která je při došlápnutí vpředu svým koncem zapadne těsně vedle špičky sněžnice, která je vzadu), což umožňuje zcela přirozenou chůzi bez nutnosti širšího rozkročení. Ve výsledku je tedy chůze na těchto sněžnicích velmi snadná, pohodlná a vyžaduje jen minimální námahu. Z tohoto důvodu jsou to vynikající cestovní sněžnice, vhodné jak pro rekreační toulky zasněženou přírodou, tak i pro náročné expedice.

Pro výrobu sněžnic používáme vysoce kvalitní, v praxi osvědčené materiály. Rám sněžnic je zhotoven z prvotřídního jasanového dřeva, které je lehké, tvrdé a přitom velmi pružné, na výplet je použita speciální syntetická páska , vyznačující se pevností, lehkostí a vysokou odolností proti otěru. Díky tomuto materiálu jsou sněžnice výrazně lehčí než typy s tradičním výpletem z kůže. Vázání je zhotoveno z pravé kůže.

Copyright © 2008, www.sneznice.cz, všechna práva vyhrazena! Created by Jaroslav Rumánek.